Navigácia

Výber jazyka

  • sk
  • en
  • de

Obsah

Jún, mesiac poľovníctva a ochrany prírody

Typ: ostatné
Jún, mesiac poľovníctva a ochrany prírody 1 Každoročne sa jún - mesiac poľovníctva a ochrany prírody stáva významnou spoločenskou a výchovnou udalosťou.

Jún, mesiac poľovníctva a ochrany prírody 🐺🌲🦌🐻🌳🐾

Každoročne sa jún - mesiac poľovníctva a ochrany prírody stáva významnou spoločenskou a výchovnou udalosťou.

Jún, šiesty mesiac v roku, či už chladnejší, daždivý, či horúci a suchý, je mesiacom vrcholiacej jari a nastupujúceho leta.

Tento krásny mesiac patrí už podľa mnohoročnej tradície poľovníctvu, činnosti človeka, ktorý prírodu starostlivo opatruje a zveľaďuje.

Členovia SPZ využívajú túto tradíciu na zintenzívnenie propagácie významu nášho poľovníctva medzi širokou verejnosťou. Mesiac jún je možno povedať osudovým mesiacom pre vznik a vývoj nového života v prírode. Sú to dni vyvádzania mláďat pernatej a srstnatej zveri, ktorá sa začala ešte na jeseň a v zimnom období, keď sa poľovníci starali o krmivo, budovali prikrmovacie zariadenia na jej úspešné prežitie.

Chceli by sme, aby tohtoročný jún, mesiac poľovníctva a ochrany prírody i životného prostredia vyznel dôstojne a bol naplnený aktivitou všetkých členov SPZ, ale aj angažovanosťou občanov a najmä mladých ľudí v našej obci. 🌲🦌🐻🐾


Vytvorené: 27. 5. 2022
Posledná aktualizácia: 27. 5. 2022 10:33
Autor: Správce Webu