Navigácia

Výber jazyka

  • sk
  • en
  • de

Obsah

Zákaz ukladania odpadových pneumatík

Typ: ostatné
Zákaz ukladania odpadových pneumatík Obec Vlková zakazuje ukladať odpadové pneumatiky do zberných nádob na cintoríne, zbernom dvore a taktiež sa zakazuje odkladať odpadové pneumatiky na verejné priestranstvá ako čierne skládky.

Obec Vlková zakazuje ‼️ ukladať odpadové pneumatiky do zberných nádob na cintoríne, zbernom dvore a taktiež sa zakazuje odkladať odpadové pneumatiky na verejné priestranstvá ako čierne skládky.

Na zbernom dvore je kamerový systém a obec sa vie dopátrať k osobe, ktorá takého opotrebované pneumatiky uložil na zbernom dvore.

Obci Vlková, skládka odpadov neprevezme zbernú nádobu ak sú v nej uložené pneumatiky. Ak občania porušia nariadenie nehádzať pneumatiky do zberných nádob, tak sa zvyšujú náklady na vývoz odpadu v našej obci.

Odpadové pneumatiky v zmysle zákona č. 79/2015 Z. z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov nepatria do komunálneho odpadu, ani v prípade, že pochádzajú od občana.

Povinnosťou konečného používateľa pneumatík je preto odovzdať použité pneumatiky distribútorom pneumatík. Odpadové pneumatiky je možné odovzdať bezplatne v pneuservise, autoservise, v predajni pneumatík, ktoré sú označené ako „Miesto spätného odberu pneumatík“. Spätný zber sa vykonáva bez viazanosti na nákup tovaru či služieb, ako aj bez ohľadu na značku pneumatík.

1


Vytvorené: 19. 10. 2021
Posledná aktualizácia: 19. 10. 2021 14:34
Autor: Správce Webu