Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Aktuálne počasie

dnes, streda 16. 6. 2021
jasná obloha 22 °C 10 °C
štvrtok 17. 6. jasná obloha 24/12 °C
piatok 18. 6. slabý dážď 27/14 °C
sobota 19. 6. slabý dážď 27/15 °C

Navigácia

Výber jazyka

  • sk
  • en
  • de

Obsah

Jún, mesiac poľovníctva a ochrany prírody

Typ: ostatné
Jún, mesiac poľovníctva a ochrany prírody 1Každoročne sa jún - mesiac poľovníctva a ochrany prírody stáva významnou spoločenskou a výchovnou udalosťou.

Jún, mesiac poľovníctva a ochrany prírody 🐺🌲🦌🐻🌳🐾

Každoročne sa jún - mesiac poľovníctva a ochrany prírody stáva významnou spoločenskou a výchovnou udalosťou.

Jún, šiesty mesiac v roku, či už chladnejší, daždivý, či horúci a suchý, je mesiacom vrcholiacej jari a nastupujúceho leta.

Tento krásny mesiac patrí už podľa mnohoročnej tradície poľovníctvu, činnosti človeka, ktorý prírodu starostlivo opatruje a zveľaďuje.

Členovia SPZ využívajú túto tradíciu na zintenzívnenie propagácie významu nášho poľovníctva medzi širokou verejnosťou. Mesiac jún je možno povedať osudovým mesiacom pre vznik a vývoj nového života v prírode. Sú to dni vyvádzania mláďat pernatej a srstnatej zveri, ktorá sa začala ešte na jeseň a v zimnom období, keď sa poľovníci starali o krmivo, budovali prikrmovacie zariadenia na jej úspešné prežitie.

Chceli by sme, aby tohtoročný jún, mesiac poľovníctva a ochrany prírody i životného prostredia vyznel dôstojne a bol naplnený aktivitou všetkých členov SPZ, ale aj angažovanosťou občanov a najmä mladých ľudí v našej obci. 🌲🦌🐻🐾


Vytvorené: 1. 6. 2021
Posledná aktualizácia: 1. 6. 2021 14:13
Autor: Správce Webu