Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

5

Aktuálne počasie

dnes, utorok 21. 9. 2021
takmer jasno 12 °C 1 °C
streda 22. 9. slabý dážď 6/5 °C
štvrtok 23. 9. oblačno 12/3 °C
piatok 24. 9. slabý dážď 13/8 °C

Navigácia

Výber jazyka

  • sk
  • en
  • de

Obsah

Jún, mesiac poľovníctva a ochrany prírody

Typ: ostatné
Jún, mesiac poľovníctva a ochrany prírody 1Každoročne sa jún - mesiac poľovníctva a ochrany prírody stáva významnou spoločenskou a výchovnou udalosťou.

Jún, mesiac poľovníctva a ochrany prírody 🐺🌲🦌🐻🌳🐾

Každoročne sa jún - mesiac poľovníctva a ochrany prírody stáva významnou spoločenskou a výchovnou udalosťou.

Jún, šiesty mesiac v roku, či už chladnejší, daždivý, či horúci a suchý, je mesiacom vrcholiacej jari a nastupujúceho leta.

Tento krásny mesiac patrí už podľa mnohoročnej tradície poľovníctvu, činnosti človeka, ktorý prírodu starostlivo opatruje a zveľaďuje.

Členovia SPZ využívajú túto tradíciu na zintenzívnenie propagácie významu nášho poľovníctva medzi širokou verejnosťou. Mesiac jún je možno povedať osudovým mesiacom pre vznik a vývoj nového života v prírode. Sú to dni vyvádzania mláďat pernatej a srstnatej zveri, ktorá sa začala ešte na jeseň a v zimnom období, keď sa poľovníci starali o krmivo, budovali prikrmovacie zariadenia na jej úspešné prežitie.

Chceli by sme, aby tohtoročný jún, mesiac poľovníctva a ochrany prírody i životného prostredia vyznel dôstojne a bol naplnený aktivitou všetkých členov SPZ, ale aj angažovanosťou občanov a najmä mladých ľudí v našej obci. 🌲🦌🐻🐾


Vytvorené: 1. 6. 2021
Posledná aktualizácia: 1. 6. 2021 14:13
Autor: Správce Webu